Charakteristika

Příbalový leták - čtěte prosím pozorně.

Programy Dr.Rex


Charakteristika

Počítačové programy Dr.Rex jsou určeny pro snadné vedení ordinace a všech lékařských agend spojených s provozem ambulantní praxe. K jejich hlavním přednostem patří zejména:

  - jednoduché a intuitivní ovládání
  - rychlé vyhledání potřebných informací
  - komplexní a přehledné vedení údajů o pacientech
  - rychlé a komfortní účtování provedené péče
  - pohodlný zápis dokumentace, objednávání pacientů
  - snadný tisk do všech používaných formulářů a tiskopisů
  - elektronické odesílání dat na portály ZP přímo z programu
  - elektronické recepty (e-Recept) i EET (od roku 2018)
  - práce v síti (lékař/sestra) ve verzi standard bez příplatku
  - elektronické stahování laboratorních vyšetření
  - připojování příloh k dokumentaci (obrázky, dokumenty)
  - synchronizace dat mezi odloučenými pracovišti
  - pravidelné měsíční aktualizace z internetu

Programy Dr.Rex spolupracují se všemi typy tiskáren a umožňují jak oboustranný tisk, tak i předvolitelný výstup jednotlivých tiskopisů na více tiskáren.

Jsou určeny pro běžné počítače vybavené operačním systémem Windows a bez problémů fungují na všech běžně používaných verzích - od Windows XP až po nejnovější Windows 10, a to jak 32-bitových, tak i 64-bitových.


Indikace

Programy Dr.Rex jsou vhodné pro všechna ambulantní pracoviště a všechny odbornosti (dodáváme i jednoduchou stomatologickou verzi). Nasazují se všude tam, kde jiné programy již nevyhovují, jsou pomalé nebo zastaralé.


Kontraindikace

Programy Dr.Rex mohou bez obav používat jak lékaři tak i zdravotní sestry. Ideální kombinací je současné užívání programů lékařem i sestrou v počítačové síti.


Nežádoucí účinky

Programy Dr.Rex jsou velmi dobře snášeny již od prvního nasazení a během velmi krátké doby dochází u uživatelů k návyku na programy, což není v tomto případě na závadu.

Jsou koncipovány s ohledem na maximální možnost ovládání pomocí klávesnice a minimalizaci nutnosti používání počítačové myši, což snižuje nebezpečí problémů např. s karpálním tunelem. V případě potřeby je samozřejmně možné myš pro ovládání programů Dr.Rex používat, ale pro rychlejší práci doporučujeme používání myši omezit pokud možno na minimum.


Interakce

Programy Dr.Rex podporují komunikaci i spolupráci s jinými programy, včetně vzájemného předávání dat a informací (např. import laboratorních a odborných vyšetření, popisů rentgenů, UTZ či jednoduchého odesílání vyúčtování na portály ZP).

Přímo z programů Dr.Rex je možné spouštět i další programy třetích stran, jako např. EKG, Sono, Spirometry, Monitory krevního tlaku, atd.


Způsob užití, dávkování

Programy Dr.Rex se doporučuje užívat denně dle potřeby. Použití programů mimo pracovní dny je možné, ale v naprosté většině případů to není nutné, neboť při užívání programů Dr.Rex snadno stihnete vše potřebné v rámci pracovní doby.


Varování

Již při krátkodobém používání může u uživatelů programů Dr.Rex docházet k výrazné závislosti, která velmi často vyústí až v jeho silnou oblibu. Takoví uživatelé pak již nechtějí používat žádné jiné ambulantní programy!


Nežádoucí účinky

Ani po deseti letech plošného používání programů v ambulantních praxích v rámci celé ČR a SR nebyly (v souvislosti s jejich používáním) žádné nežádoucí účinky zaznamenány.


Balení

Programy Dr.Rex jsou dodávány ve třech variantách, které se vzájemně liší mírou funkčnosti a vybavením. Níže uvedené ceny jsou za 1 balení, které pokryje jejich užívání po dobu jednoho kalendářního roku a platí od 1.1.2018 a zahrnují i poplatky za e-Recept a EET.

Rozdíly v jednotlivých variantách jsou blíže popsány v sekci "Časté dotazy".

Dr.Rex BASIC 2900,- Kč
Dr.Rex STANDARD 4900,- Kč
Dr.Rex PROFESSIONAL       5900,- Kč

Ceny jsou uvedeny bez DPH.Datum poslední revize: 18. srpna 2017

9.12.2021© Copyright Medixon s.r.o. 2021